středa 31. října 2018

Slepice

Slepice, které máme od loňského jara začaly ve snášení pauzírovat. Přepeřovaly se a manžel naznal, že je potřeba doplnit hejno. Ovšem v drůbežárně, kde běžně slepice nakupujeme už bylo vyprodáno a tak dpšlo na hledání v inzerci na internetu. Nejbližší inzerát byl z Rájce Jestřebí a tak se tam manžel rozjel. Koupil osm slepiček ISA Brown. Je to slepičí hybrid vyšlechtěný speciálně pro vysoké snůšky. Slepičky se nechají snadno ochočit. S tím ochočením to je asi pravda a teď se ukáže, jak je to s tou snůškou. Zatím ani jedno vejce. Slepičky jsou u nás od 11.10. a měly by podle chovatele začít snášet za čtrnáct dnů. Tak mají na čase, aby se předvedly. Dnes už mají ve svém bytě veškerý komfort. Snášedla, hřad a krmítka i pitko. Zdědily totiž byt po kachnách a husách a tam snášedla a hřad chyběl. Mezi staré slepice jsme je nedali, protože by jich bylo moc pohromadě a nevíme, co jsme si přivezli, takže jsou zatím v takové karanténě. A tady jsou krasavice vyfocené už před těmi čtrnácti dny.


Chovatel říkal, že je krmil jen chlebem namočeným ve vodě. Když jsme jim to předložili, ani se toho netkly. Naše slepice jsou zvyklé na jiný jídelníček. Dostávají brambory se šrotem, směs pro nosnice, naklíčenou pšenici, chleba namočený v mléce, slunečnici, řepu a dokud je tráva, tak každý den koš trávy, pokud už ve výběhu všechnu zlikvidovaly. Nesmí chybět skořápky a vápenný grit. Brownky, když dostaly první krmení, brambory se šrotem, vrhly se na to, jakoby nikdy před tím nejedly, a tak počítám, že brzy budou taky líp vypadat a začnou snášet.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Nová drůbež...

Dnes manžel přivezl šest nových kuřic Dominant pro obnovu chovu, kus za 183 Kč a 8 kačenek Mulard kus za 80 Kč. Přesné stáří kuřic neznám, a...