středa 23. února 2022

Čočka nakyselo a uzený hovězí jazyk

 Dnešní oběd byl docela rychlý. Čočku jsem si večer namočila, dnes povařila, osmahla cibulku a udělala jišku. Dochutila slepičím bujónem a troškou octa. Jazyk jsem vařila v papiňáku. Pochutnali jsme si oba a ještě zůstalo na zítřek. Zítra budou k čočce vajíčka. 




No a k večeři si já udělám osvědčenou rychlo pizzu z tortily. Už jste ji mohli vidět na mém FB. Manžel si najde něco v lednici.

Tortilu jsem potřela kečupem a trochou sladké chilli omáčky, naskládala jsem salám, malá rajčátka jsem jen přepůlila. Přidala jsem na kolečka nakrájenou jarní cibulku a nastrouhala hodně sýru Gouda. Dala jsem to do vyhřáté trouby a takhle to vypadalo hotové. A na to se chystám. Místo salámu bude šunka, jinak vše zůstane stejné. 



11 komentářů:

  1. Jitko, čočka na kyselo a k tomu jazyk, mana nebeská. Děláš mě chutě. ☺

    OdpovědětVymazat
  2. To bych mohla a jak ráda 😋 Čočka se tady dělá hlavně na Nový rok , prý přináší peníze . Zatím to moc nefunguje 😁

    OdpovědětVymazat
  3. Jituš, ty jsi výborná kuchařka i cukrářka. To se o tobě ví!!!!Mňam!!!

    OdpovědětVymazat
  4. Čočku vařím dost často,protože ji mám ráda od dětství.Uzený jazyk jsem jedla před mnoha lety-byl dobrý.Nevím proč jsem ho vyřadila z jídelníčku.Tu pizzu bych si dala hned ☺
    Přeji krásný den ☺

    OdpovědětVymazat
  5. Ahoj Jitko. Samé dobroty u Tebe... Čočku vařím často a máme ji rádi, já ji jím samotnou, ostatní s vejcem nebo párkem. Měj se hezky. Lenka
    www.babilenka.cz

    OdpovědětVymazat
  6. Jitko, dostala jsem hlad a honí mně mlsná, asi půjdu raději do pelechu. :-))))) Helena

    OdpovědětVymazat
  7. Ahoj Jituško :-)
    U nás byla čočka s uzeným nedávno. Nápad s tou tortilou je bezvadný. Rychlá večeře, nebo klidně i oběd :-) Měj se moc hezky :-) Alena

    OdpovědětVymazat
  8. Pizzu moc nemusím, už vůbec ne na oběd, ale když j někdo miluje, proč ne, že?

    OdpovědětVymazat
  9. Pizzu mám ráda a tohle je skvělý recept, určitě to také vyzkouším. Díky za tip 😉

    OdpovědětVymazat
  10. Jitko, čočku udělám teď přes víkend. A k tomu volské voko a ježka z uzeniny a cibulku. Měj se příjemně. 😊

    OdpovědětVymazat
  11. Čočku na kyselo mám moc ráda. Stačí mi k ní vajíčko nebo kus opečeného kabanosu nebo párku...

    OdpovědětVymazat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...