neděle 23. května 2010

Neděle na draka

Ráno bylo krásně, svítilo sluníčko a zdálo se, že den bude jako vymalovaný. Dopoledne proběhlo celkem v klidu až do té chvíle, než jsem uslyšela ze zahrady hukot. Když jsem vyšla na zahradu už jsem viděla co se děje. Rojily se nám včely. To jsem viděla poprvé v životě a tak jsem zírala co se bude dít, aniž by mě napadlo vzít foťák a vyblejsknout to. Pokusím se to aspoň trochu popsat. Bylo to jako malé tornádo, které se vznášelo kousek napravo od úlu a já jsem měla hlídat, abych věděla kam se usadí. Očekávala jsem, že zakotví na některém stromě, ale to se nekonalo. Včelky se snesly k úlu. Část se jich držela nad česnem a část na desce, kterou jim mažel přidělal pod úly aby to měly snažší, když se vracejí s nožkama obalenýma pylem. Nevěděli jsme proč se neshlukly do chomáče tak, jak to bývá zvykem. Mezitím se zamračilo a taky dost ochladilo. Včelky začaly zalézat do úlu. Manžel se šel podívat co se děje a zjistil, že královna je na česnu opuštěná. Nakonec spadla pod česno do trávy. Manžel ji opatrně sebral a dal znovu na česno. Matka se vrátila do úlu. Jak všechno rychle začalo, tak to taky skončilo. Vrátila jsem se do kuchyně  a dokončila oběd. Mezitím se obloha opět proměnila a začalo pršet a dokonce i párkrát zahřmělo. Hned po děšti jsem šla udělat pár fotek.
.
.
.
I obyčejná rebarbora pěkně kvete..
vlčí mák
pampeliška
pomněnky

A teď něco pro babi Maňasovou.
nekvetoucí pivoňky
.
A teď pro všechny. Co je tady jinak?
.
.
Stálí návštěvníci mého blogu jistě poznali co tu bylo a už není.

Nebylo to tak jednoduché a tak abych vás uvedla do reality, tady máte snímek k porovnání.
.
Tak už je to patrné?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...