neděle 21. září 2014

Řezy Frída

Opět jsem propekla neděli. Kamarádka se vrátila z Chorvatska a přivezla si recept na moučník. Protože to není žádná skrblice, a ví, že ráda zkouším novinky, poslala mi recept mailem. A tak jsem se do toho dnes pustila a účinky vyzkouším na našich mladých. Jsem zvědavá, jestli jim bude chutnat stejně jako mé kamarádce a její dceři. Ochutnaly ho u jejich paní domácí, která pochází z Maďarska, a usadila se na ostrově Krk. Tak nevím, jestli je to recept chorvatský nebo maďarský. Svým provedením mi připomíná můj medový dort. Pečou se taky placky, ale náplně jsou odlišné. Nazvala jsem ho podle křestního jména paní domácí. Měly by být ve tvaru obdélníku, ale neměla jsem podle čeho vykrajovat a tak jsem z toho udělala dort o průměru 27 cm. K vykrojení posloužila největší poklice.


Řezy Frída

Těsto:

600 g hladké mouky
250 g tuku
200 g cukru
2 celá vejce
1 prášek do pečiva
2 vanilkové cukry
3 - 4 lžičky kyselé smetany

Na vále zpracujeme na hladké těsto, rozdělíme na 4 díly, vyválíme a upečeme v troubě vyhřáté na 180°C.

Krém:

6 dcl mléka
250 g másla
150 g cukru
2 balení pudinku vanilkového
2 celá vejce

Pudinkový prášek smícháme se 2 lžícemi cukru, s rozšlehanými vejci a mlékem, uvaříme hustý krém. Po vychladnutí přidáme zbytek cukru, máslo a vyšleháme.

Plnění:

1,5 kg oloupaných jablek nastrouháme na hrubém struhadle, podusíme se dvěma lžícemi másla. Až je šťáva z jablek vydušená, přidáme trochu cukru a mleté skořice. Pak plníme tak, že na plát těsta rozetřeme krém, na krém jablka a na jablka položíme další placku. Pokračujeme stejným způsobem až na poslední placku. Tu potřeme rozpuštěnou čokoládou.

Fotopostup


Zatím nemám vlastní zkušenost s chutí moučníku, ale kamarádka říkala, že je to božská mana. Možná recept někdo znáte, tak dejte vědět.

A takhle to vypadá na řezu


Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Nová drůbež...

Dnes manžel přivezl šest nových kuřic Dominant pro obnovu chovu, kus za 183 Kč a 8 kačenek Mulard kus za 80 Kč. Přesné stáří kuřic neznám, a...