pátek 5. března 2021

Jaro zatím jen na parapetu

 Všichni čekáme na jaro, ale příroda si dělá co chce. Na parapetu kvetou fialky a za oknem je čerstvě napadený sníh.  A stále padá. Nemám z toho žádnou radost, protože už mám zasazené hlízy převislých begónií, připravené cibule Ismenu, a už jsem vytáhla ze sklepa i hvězdníky - Amarylky, ale letos asi ani jeden nepokvete. Musím se jim přes léto víc věnovat a poctivě přihnojovat. Snad ten sníh už dlouho nevydrží a přípravy na jaro budou pokračovat.

13 komentářů:

 1. Já jsem věděla, že má být koncem týdne zima, ale že to bude i se sněhem? No je začátek března. Však se dočkáme. Fialky ti pěkně kvetou. Mne překvapila moje klívie, už teď mi překrásně kvete a to jsem ji dost zanedbávala. Aspoň ty kytičky nám dělají radost. Měj se pěkně Jitko.

  OdpovědětSmazat
 2. Jitko je to děs! Když jsem v pět ráno vstávala do práce, myslela jsem že mě klepne! Už nechci zimu a sníh, chci teplo a sluníčko. Aspoň, že je před námi víkend a nikam nemusím. Měj pohodové dny :)

  OdpovědětSmazat
 3. Máš krásné jaro na parapetu. U nás taky napadl sníh, ale zase ho dost roztálo i když je pěkná zima, bude určitě zase mráz. Taky bych chtěla už jen teplíčko, ale paní zima je jiného názoru, snad to nebude dlouho zlobit. Měj hezké dny a nestonejte. Věrka.

  OdpovědětSmazat
 4. Jitu, fialky Ti krásně kvetou.
  U nás do rána také bílo, zima se ještě nechce vzdát.
  Měj pěkný víkend.

  OdpovědětSmazat
 5. Jitko, u nás ráno nápodobně, sněhu už bylo dost. Fialka ti moc hezky kvete. ☺

  OdpovědětSmazat
 6. U nás sníh jenom poletoval a odpoledne dokonce vysvitlo sluníčko.Ale byla pěkná zima a vítr.
  Krásně ti fialky kvetou.Mně zrovna ne.
  Jituš,měj hezký víkend

  OdpovědětSmazat
 7. U nás po sněhu ani stopa. Na balkoně se vzpamatovávají macešky, budu muset udělat jarní úklid. Tvpje fialky kvetou nádherně, ty barvy...

  OdpovědětSmazat
 8. Ahoj Jitko, fialky máš krásné!!! U nás je jaro v plné parádě. Sluníčko si dnes dávalo záležet, ale mám karanténu a tak jsem koukala jen z okna.

  OdpovědětSmazat
 9. Jituško, fialky ti teda kvetou nádherně !
  Já už jsem to nevydržela a nějaké petrklíče už jsem si vysadila do truhlíku.Pravda,na noc schovám,pokud hlásí větší mrazíky.

  OdpovědětSmazat
 10. U mě už se taky parapetí, petrklíč, ale začal mi odkvétat, to jsme si nedomluvili! :D

  OdpovědětSmazat
 11. Jitu fialky máš krásné,kdo hold umí,tak umí.Ale moje v tomto bytě hold nepřežívají...nevadí,ale měla jsem dnes super pochoutku na topince a to pomazánku podle tebe oba jsme si pochutnaly...pa a opatruj se. Miluš

  OdpovědětSmazat
 12. Taky mi kvetou kytičky, ale za oknem v obýváku :-)

  OdpovědětSmazat
 13. Mně pomalu nic nekvete, nevím co se s těmi mými kytičkami děje, že by chtěly obměnit? Uvidím, ještě jim dám šanci.

  OdpovědětSmazat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Dnešní zasněžené ráno

Už jsme tady před pár lety zažili i 30 cm sněhu o Velikonocích. Letos přišlo  překvatení poněkud později a já doufám, že to nebude mít dlouh...