čtvrtek 17. února 2011

Dort k šedesátinám

Slíbila jsem, že představím další dorty z mé amatérské tvorby. Byly upečeny na objednávku. Jeden k šedesátinám a jeden jen tak. Oba jsou medové podle receptu manželovy maminky. Pokud by měla některá z vás zájem o recept najdete ho zde .
Dort k šedesátinám je potažený marcipánem, který si dělám sama.
Recept je jednoduchý :
20 dkg sušeného plnotučného mléka
20 dkg prosátého moučkového cukru
1 káv.lžička medu
1 káv.lžička oleje
pár kapek mandlové tresti
voda dle potřeby

S vodou opatrně. Přidávám ji postupně. Těsto by mělo mít konzistenci plastelíny.
A tak teď ty moje výtvory.


.


.


Nakonec jsem přidělala ještě dvě růžičky protože zbyl marcipán. Ale to už byl dort v krabici připraven k expedici. Nakonec jsem růžičky postříkala zlatým sprejem. Na fotce to není moc poznat, ale dostalo to šmrnc.


.


Tento druhý dort prý není k žádnému výročí. Je jen tak, na zub. Nebyl ani požadavek na nějaké zvláštní zdobení a tak jsem se uchýlila ke svému obligátnímu posypu kakaem přes kousek záclony. I tak jsem na dortech strávila dva dny. Jeden den jsem pekla placky a dnes jsem míchala krémy a zdobila. Jsem ráda, že můžu chvíli sedět u PC.

.


Pečení dortů mě bavilo vždycky, ale když jsem zjistila kolik různých pomůcek pro profesionály se dá koupit, začalo mě pečení bavit ještě víc. V březnu bude další pečení. Obě snachy mají narozeniny a tak se musím ukázat. Samozřejmě se zase pochlubím.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...