neděle 1. září 2019

Pečená rajčatová směs

Pečená rajčatová směs je okoukaná z FB. Chuť má báječnou i nepečená. Protože úroda rajčat je u nás každoročně bohatá, udělala jsem ji rovnou z dvojité dávky. Pekla jsem tři hodiny, abych odpařila co nejvíc tekutiny. Nakonec jsem nechala trochu pootevřená dvířka trouby. Už jsem neměla umyté sklenice, tak mám misku v lednici a mám večeři a zítra snídani. Nasucho opečené tousty a je to mňamka. Mám z toho 11 skleniček od majonézy + dvě netypické v ledničce na které jsem nenašla víčka. Dlouho tam nebudou. Miska už je prázdná a jedna sklenička do poloviny taky. Dá se to použít i jako chutney k masu.


Ingredience:

3 kg rajčat
10 cibulí
3 paličky česneku
2 dl oleje
1dl octa
8 lžíce hořčice
2 lžíce soli
12 lžic cukru
mletý pepř podle chuti


Postup:

  1. Rajčata, cibuli i česnek nakrájíme a vložíme na hluboký plech, promícháme s ostatními surovinami a dáme péct do trouby asi na 1 hodinu při 180 stupních. Během pečení nemícháme.
  2. Ještě horké plníme do sklenic a otočíme víčky dolů.
  3. Kdo má rád, může přidat chilli papričku, bazalku. Já jsem dala oregáno.


Je to bezvadná chuťovka. Výborné taky na nasucho opečeném toustovém chlebě.


Původní zdroj : https://www.toprecepty.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...