úterý 9. srpna 2022

Zavařování pokračuje...

Okurky jsou ve sklenicích. Celkem kolem čtyřiceti a pokračujeme s letními jablky. Ty rychle podléhají zkáze, takže nejlepší je opět zavařit. Těch mám celkem čtrnáct. Protože zbyl okurkový nálev, a mám hodně cherry rajčátek, tak udělám pár skleniček dohromady s cibulí a paprikami. Dnes už nic, možná zítra. Ještě nakoukneme do zahrady a jde se na kutě.


V mezičase jsem udělala taky jedny utopence.

Chocholatici se letos nějak nechtělo. Myslela jsem, že jsem o ni přišla, ale nakonec roste. Těch cherry rajčátek mám sedm pater. To se zatím žádný rok nepovedlo. Myslím, že to má na svědomí  hnojivo z kvasnic, které letos používám na přihnojování.

8 komentářů:

 1. Jitko, zdravím. Zahrádku máš moc hezkou, vše Ti kvete a roste. A na zimu jsi také připravena... Jak hnojíš kvasnicema, můžeš prozradit ? Měj se hezky. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráda se podělím o svoji zkušenost. Narazila jsem na to hnojivo na internetu.Nejobsáhlejší rozbor najdeš tady. https://cs.techexpertolux.com/prochee/podkormka-drozzami.html. Já jsem si namichala sáček sušených kvasnic do litru vody a občas dám asi 1 dcl do 5 l konvičky s vodou na zalévání. Myslím, že to stačí. Ne vždycky si vzpomenu, ale tak jednou za týden nebo 14 dní s tím zalívám i muškáty.

   Vymazat
  2. Děkuju moc, zkusím. Lenka
   www.babilenka.cz

   Vymazat
 2. Jituš,jsi velmi pilná.Kde jsou ty časy,kdy jsem takhle zavařovala.Ale nemá už zahrádku,ale všude nabízejí nakládačky.Manžel okurky miluje,já je nejím vůbec,možná se k zavařování vrátím.
  Zahrádku máš nádhernou
  Měj hezký den

  OdpovědětVymazat
 3. Kdo má zahradu, tak si v sezóně neodpočine, ale radost z vykonané práce je odměnou. Letos se rajčátkům daří, také máme velkou úrodu letních jablek (vloni nebyla žádná). A také máme velkou úrodu ořechů. O hnojení kvasnicemi jsem slyšela, díky za návod. Jituš, měj se pěkně.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Jitko,
  krásně Ti kvete zahrádka! Obdivuju fuchsie!! Jak zavařuješ letní jablka? A můžeš mi taky napsat, jak hnojíš kvasnicemi? Měj se moc hezky a ať Ti zahrádka pořád dělá RADOST!!! Hela*

  OdpovědětVymazat
 5. Komu se nelení,tomu se zelení. Jitko zahrádka jako lusk,klobouk dolů.🍀

  OdpovědětVymazat
 6. Stydící smajlík. Recept na hnojivo jsem přehlídla. Hela*

  OdpovědětVymazat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

A co já ve volných chvílích...

Když mám volnou chvilku  a taky musím mít náladu, tak beru do rukou háček a přízi a trochu poškádlím svoji trpělivost, kreativitu a ruce, kt...