středa 10. ledna 2007

Něco praktických rad o medu

Med prospívá játrům i srdci. Játra nejsou jen "čističkou",v níž se naše krev zbavuje škodlivých látek, ale fungují i jako zásobárna obsahující uhlohydráty ve formě glykogenu. Tuto rezervu má tělo k dispozici v případě nemoci. Aby játra měla stále dostatečnou zásobu glykogenu, musíme jíst pravidelně med. Med obsahuje ovocný cukr a ten se v játrech přeměňuje a ukládá ve formě glykogenu. Ovocný cukr obsažený v medu povzbuzuje také srdeční činnost. Acetylcholin, který je rovněž v medu obsažen, snižuje krevní tlak, zklidňuje srdeční rytmus, velmi rychle se však v těle odbourává. Med se užívá jen jako podpůrný prostředek, nikoli jako náhrada za léky.
Med, čaj z heřmánku, čerstvá šťáva z jižního ovoce = vitamínová bomba při nachlazení.
Složení: 100 - 150g medu, 2 vrchovaté lžíce heřmánku, 1 citron a 1 grep, nebo pomeranč.
Příprava: Do litru horké vody, ne vařící vody nasypeme 2 lžíce heřmánku, a necháme 10 minut ustát. Potom scedíme, přidáme šťávu z citronu a grepu a osladíme medem.
Tento recept se vám bude hodit právě v tomto počasí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...