středa 16. prosince 2009

Pečení

Většina cukroví , které jsem chtěla péct je hotová. Čeká mne ještě Rafaelo, Bounty koule, Linecké slepované, sněhové pusinky a tím končím.Od Alenky "perníkářky" jsem použila recept na kokosové rybičky, které nemám tak pěkně nazdobené jako Alenka, ale dobré jsou.
Recept na rybičky najdete ZDE dělala jsem poprvé, takže (novinka)


Recept na Marokánky (peču asi 30 let, ale budou taky stoleté )

Ingredience:

12,5 dkg cukru
1/8l mléka
1,5 dkg hladké mouky
2,5 dkg másla

Vše svaříme v páře na kašičku a do ní vmícháme:

25 dkg nasekaných , oloupaných mandlí
10 dkg pomerančové kůry, kandovaného ovoce
5 dkg rozinek (sekaných)

Pečeme v mírné troubě na pečícím papíře, který lehce potřeme vodou smíchanou s olejem. Vychladlé máčíme spodní částí v rozpuštěné čokoládě.Měsíčky jsou taková z nouze cnost. Těsto je na čokoládové rohlíčky s krémem, ale protože nemám to správné vykrajovátko na rohlíčky, vykrajovala jsem měsíčky a těch bylo tolik, že jsem nakonec polovinu poslepovala marmeládou a polila čokoládou. Ze zbytku budou rádoby rohlíčky.

Recept na čokoládové rohlíčky (novinka)

Ingredience:

21 dkg hladké mouky
7 dkg moučkového cukru
14 dkg másla
4 dkg mletých ořechů
2 dkg kakaa
1/2 sáčku skořicového cukru, citronová kůra
1 žloutek

Těsto vypracujeme a necháme v lednici odpočnout.
Vyválíme plát asi 5mm silný a vykrajujeme rohlíčky. Upečeme ve středně vyhřáté troubě.

Krém:

Utřeme 2 vejce s 20dkg moučkového cukru, 5dkg kakaa a pomalu přidáváme 25 dkg rozpuštěného 100% tuku (Lukana,Omega,Iva) a celé to ochutíme rumem. Dobře vyšlehaný krém necháme v ledničce ztuhnout a potom zdobítkem ozdobně nastříkáme na rohlíčky. Nakonec polejeme čokoládovou polevou.Vanilkové rohlíčky (po mamince)

Ingredience:

50 dkg hladké mouky
30 dkg másla
10 dkg moučkového cukru
22 dkg mletých vlašských ořechů
2 celá vejce

Vypracujeme těsto a necháme v lednici odležet. Potom tvoříme rohlíčky a nebo je plníme do formiček. Upečené je hned obalujeme v cukru smíchaném s vanilkou.
Recept na Bounty koule (novinka)

Ingredience:

25 dkg strouhaného kokosu
1 plechovka Salka
15 dkg moučkového cukru
trochu rumu

Postup:

Ze všech ingrediencí vytvoříme hmotu a necháme ji v lednici ztuhnout. potom tvarujeme kuličky, které potom máčíme v čokoládě. Můžeme přizdobit bílou polevou.

Z této dávky je cca 70 kuliček.
Rafaelo nepečené

Ingredience:

200g moučkového cukru 200g sušeného mléka 250g másla 1dcl teplé vody 150g strouhaného kokosu 4 velké dortové oplatky (neplněné), loupané mandle

Postup:

Oplatky rozdrtíme, přidáme cukr, sušené mléko, teplou vodu, máslo a vše dobře promícháme. Necháme v ledničce vychladit. Touto hmotou obalujeme jednotlivé mandle a tvoříme kuličky, které obalujeme v kokosu. Můžeme obalovat ve strouhané čokoládě, nebo v mletých oříšcích. Hotové kuličky vkládáme do papírových košíčků.

Linecké slepované (po mamince)

Ingredience:

55 dkg hladké mouky
35 dkg másla
10 dkg cukru
3 žloutky
1/2 prášku do pečiva

Vypracujeme těsto a necháme v lednici odpočinout. Vyválíme plát asi 3mm silný a vykrajujeme tvary podle libosti. Slepujeme pikantní marmeládou.
Do těsta můžeme také přidat kakao nebo ořechy a buď zase vykrajovat tvary nebo tlačit na strojku. je to univerzální recept, které mám tak ráda.

Katčiny sněhové pusinky

Ingredience:

4 bílky
15 dkg krupicového cukru
15 dkg močkového cukru

Z bílků ušleháme tuhý sníh a nad párou do něho zašleháme krupicový cukr. Postupně přidáváme moučkový cukr. Šleháme tak dlouho, až je sníh hodně hustý, jako do trubiček. Lžičkou děláme nočky, které obalujeme v kokosu nebo v mletých oříšcích.
Na obrázku vlevo jsou pusinky obalené v oříšcích, vpravo v kokosu.Douška: Tam, kde je napsáno po mamince, tak recept je starý nejméně 100 let. Traduje se v naší rodině a je mnohokrát prověřený. U novinek se teprve letos prověří, jestli se ještě někdy použije.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Další tvoření pro "Našel se úsměv"

 Několik dalších balíčků pro  rozdávání úsměvů.