čtvrtek 16. července 2009

Calimero a ti druzí

K mému překvapení se vnoučata dost intenzivně zajímají o moji malou farmu, kterou nazvaly Duck Hill. Z drobotiny se pomalu stávají dospělci a tak než vyrostou úplně, ještě pár fotek. Calimerovi a jeho sourozencům jsou tři týdny.


První kuřata budou mít v sobotu už pět týdnů. Říkáme jim blonďáci. Minulý týden už začala jejich matka opět snášet vajíčka a o kuřata už nejevila zájem. Jsou už dostatečně samostatná, aby se o sebe postarala.

Kachničky mají sprchování moc rády. Nezakopali jsme jim bazének kvůli kuřatům, aby se neutopila. Příští kachny už to budou mít s komfortem. Zdá se, že jim sprcha vyhovuje.


Po koupeli jsou jak z čistírny.

A na závěr ještě jedna zajímavost. Proti všem zákonitostem a odborné literatuře, která uvádí, že u lehkých plemen slepic je potlačena kvokavost, sedí další kvočna, Česká zlatá kropenka na vejcích od Vlašek. Takže za tři týdny bude na mojí malé farmičce opět radostná událost. Asi napíšu pojednání o tom, jak naučit slepice kvokat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Změna v tvorbě

 Protože mám čerstvě zoperované oči, tak háčkování zatím není to, co by se dělalo nejlépe. A proto, že neumím jen tak lelkovat, využila jsem...