čtvrtek 2. července 2009

První vycházka

Včera vyvedla druhá kvočna svoji drobotinu na první procházku. Bylo na čase ji přestěhovat do výběhu. Myslela jsem si, že by mohlo dojít k potyčkám mezi oběma kvočnami a tak jsem tu druhou dala do ohrádky, aby se nejdříve seznámily a okoukaly. Udělala jsem dobře. Kuřata zvědavě nakukovala na ta menší kuřátka, zato kvočna se k novým příchozím chovala nevraživě. Čepýřila se a pokoušela se přes pletivo útočit. Dnes už bylo vidět, že si na vetřelce zvykla a už chodila kolem ohrádky nevšímavě. Dokonce, když kvočna v ohrádce vyhrabala při hledání broučků tak hlubokou díru, že se kuřata protáhla mezerou pod ohrádkou do výběhu, vůbec si jich nevšímala. Myslím, že zitra už bude možné je pustit do výběhu obě i s kuřaty.
Kačeny rostou jako z vody. Je zábavné je pozorovat, když se povalují na místě, kam právě touží kvočna zavést svá kuřata. Rozběhne se proti kačenám a ty hned vyklízejí pole.Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Cuketa do mrazáku

Na tuto úpravu se hodí mladé cukety bez zralých jader, které nemusíte loupat. Cuketu nakrájejte na kolečka, mírně posolte a  nechte na cední...