pátek 20. listopadu 2009

Něco proti chřipceZe všech médií se na nás valí strašák v podobě "prasečí chřipky". Ministryně zdravotnicví ujišťuje, že průběh je mírný a virus čitelný. Vakcína je, ale jen pro rizikové pacienty a tak my ostatní se musíme bránit, jak to jde. Já jsem dostala mailem tento elixír a půjdu si ho vyrobit hned, jak vám ho sem napíšu. Nevím už od koho mi přišel, ale moc za něj děkuji.
Tak si pište, nebo kopírujte.Suroviny:

125 g cibule
125 g česneku (čerstvý ne sušený)
125 g křenu
125 g dužiny z citronu bez jadýrek
250 g medu
1,5 litru vody

Postup:

Vše rozdrtit v mixéru na jemnou drť. Převařit vodu, nechat zchládnout, rozpustit v ní med a drť spolu s vodou dát do čtyřlitrové láhve. Přikryté čistou utěrkou nechat 24 hodin odležet. následně láhev uzavřeme šroubovacím uzávěrem a dáme do ledničky. Můžeme obsah rozdělit také do několika omniovek, aby se to do lednice vešlo.

Užívání:

3 x denně polévková lžíce

Je to účinné proti rýmě, kašli, angíně i chřipce. do 15 minut uvolní hleny z průdušek. Čistý nálev bez drtě je možné v menším množství podávat i dětem. Nálev není agresivní a není cítit po česneku. Likviduje i začínající chřipku během 24 hodin. Doufejme, že i tu prasečí.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Loupáčky

500 g  hladké mouky 230 ml  mléka (pokojová teplota nebo vlažné) 100 g  změklého másla 75 g  cukru 1  vejce (pokojová teplota) 30 g  čerstvé...