neděle 23. června 2013

Rychlé pralinky

Dnes jsem neměla chuť trávit v kuchyni čas s rozpálenou troubou a tak jsem slíbený moučník nepekla. Nicméně jsem našim mladým do Brna nadělala zase pár pralinek. Jedny z mléčné a jedny z bílé čokolády. Oba recepty jsou velmi jednoduché.

Mandle v čokoládě

Příprava:

Oloupané madle nakrájíme na nudličky, upražíme na suché pánvi. Rozpustíme mléčnou čokoládu s trochou 100% tuku. Do teplé čokolády vmícháme opražené nudličky mandlí v poměru: 1 díl čokolády, 2 díly mandlí a touto směsí plníme malé papírové košíčky. Posypeme čokoládovým zdobením. Necháme ztuhnout.

Lískové oříšky v čokoládě

Příprava:

Na suché pánvi opražíme lískové oříšky, sloupneme slupky a oříšky nasekáme na drobnější kousky. Přidáme trochu kandovaného ovoce, nakrájeného na malé kousky. Rozpustíme čokoládu na vaření s trochou 100% tuku.Do teplé čokolády vmícháme opražené oříšky a kandované ovoce v poměru : 1 díl čokolády, 2 díly oříšků s ovocem a touto směsí plníme malé papírové košíčky. Dozdobíme čokoládovým zdobením. Necháme ztuhnout.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Blíží se Advent

 Většinou nebývám připravena v takovém předstihu, ale letos mně to docela dobře vychází a už jsem částečně připravena. Ještě chci udělat věn...