pátek 19. června 2015

Něco končí a něco začíná.

Dnes ukončily pozemskou pouť poslední dvě kačeny z našeho desetičlenného hejna.
Byl to úspěšný chov. Za 70 dní intenzivního výkrmu ( směs pro kačeny, brambory se šrotem a kopřivami a samozřejmě tráva), dosáhly váhy od 3 do 3,50 kg.
No a co bude dál? Chlívek se vyčistí, vydezinfikuje a přijde další várka kačenek.
Tentokrát to budou kačenky ruánské. Ještě jsme je neměli, ale mají je u nás na hájence a moc se mně líbily. Slovo dalo slovo a já mám zamluvených osm káčat. Zítra si jdu pro ně. Až budou doma, tak vyfotím a předvedu. Zatím jsem si vypůjčila obrázek z netu.
http://www.csch-trutnov.cz

Spolu s kachnou americkou pekingskou, pekingskou kolmou, saskou elsberskou a ruánskou světlou jsou nejtěžším plemenem. Byla původně vyšlechtěna v okolí města Rouen, převezena do Anglie, kde ji došlechtili do dnešní podoby. Zejména do veliké hmotnosti. Je to nejtěžší plemeno s velmi dobrou zmasilostí.
Jsem zvědavá, jak se nám bude dařit tyto kachničky vykrmit a jak dlouho to potrvá. Je to výzva. Podle toho se ukáže, jaké plemeno si vezmeme příští rok, budeme- li zdraví a živí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...