neděle 20. prosince 2015

Pečení mé vnučky


Dnes se budu chlubit cizím peřím. Je to peří mé vnučky. Je to ještě studentka, ale chodí také na brigády a dělá od malička gymnastiku. Času se jí nedostává, ale pro babičku, nebo kamarády si udělá čas a peče. Taky jsem k narozeninám jeden medový dort dostala.





Zdá se, že převzala štafetu rodinné tradice a medáky u nás bude mít kdo péct až já tady nebudu.

Tento je pro kamarády a je ořechový.



A tento je medový.




Musím sebekriticky přiznat, že když mně bylo tolik let, kolik má Katka, měla jsem už prvního syna, ale zkušenost s pečením medového dortu žádné. Vždycky se mně to zdálo složité a nechávala jsem to pečení na tchýni.
Dnes je jiná doba. Děvčata se neženou do vdávání, ale taky se nevrhají do kuchyně, nepečou, ba ani nevaří a v tom má naše Katka náskok. Dokáže upéct nejen dort a vánoční cukroví, ale i křupavou kachničku. Už jako malá mně pomáhala šoulet vanilkové rohlíčky. Bude dobře vybavená do života nejen intelektuálně, ale i prakticky a to mě jako babičku těší.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...