neděle 20. června 2010

Krmení havěti s foťákem v kapse


Ráno je na prvním mítě krátká toaleta, zapnutí varné konvice a hurá krmit havěť. Než jsem dnes vyrazila, strčila jsem do kapsy ještě foťák a pak už jen do každé ruky kbelík. Jeden s krmením pro kačeny a druhý pro slepice. Drahá polovička odjela relaxovat na kole po Itálii a tak mám domácnost i havěť na krku. Ale to je brnkačka. Tak začneme u té havěti. Nejdříve moje oblíbené kačenky. Ty jsou žravé jako kyselina. Podle toho taky vypadají.  Jsou schopné honit se za kačenou, která jako první zmerčila šneka a nosí ho v zobáku. Ostatní méně šťastné družky ji pronásledují do té doby, dokud ho nepozře nebo neztratí. Dnes je chladno a fouká vítr tak se kachničkám nechce ani ven z doupěte.
Barbárie
pózující kohout
Zlatá česká kropenka
Česká zlatá kropenka se již vloni osvědčila jako kvočna, která vyseděla kuřátka.Letos už sedí na vajíčkách čtrnáct dnů a příští pondělí bych vám možná mohla ukázat čerstvá kuřátka. Když všechno dobře dopadne mohlo by tam být osm kuřat. Víc vajíček nezasedne.

A když už jsem ten foťák měla v ruce, udělala jsem i pár fotek ze skalky a zahrady. Ty najdete ZDE , na mém fotoblogu. A tady je malá ochutnávka.

muškát
.
zvonečky

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...