neděle 29. dubna 2012

Slet čarodějnic

Tradice se mají udržovat a v naší malé obci se tato tradice před několika lety oživila a dodnes se udržuje. Velkou zásluhu na tom mají chalupáři. Bez nich by tady chcípl pes. Mužská část postaví májku a na hřišti připraví hranici. Čarodějnice obletí všechny chalupy co jich tady je, vymetou košťaty všechny kouty a připijí si s domácími na zdraví. Potom už nastává rej kolem ohně, pečou se špekáčky, pivo teče proudem a nějaká ta štamprlička slivovičky se taky vypije. Počasí bylo ekcelentní , to letos opravdu vyšlo na jedničku. Já jsem ani nelítala, ani jsem se nezúčastila reje kolem ohně. Přijely k nám děti a protože návštěva byla předem avizovaná, tak jsem naložila maso na grilování a po průletu krasavic jsme zasedli na dvorku a grilovali jsme. Velice opatrně, protože je sucho a pofukoval vítr. Všechno dobře dopadlo a tak vám teď můžu podat malou obrazovou reportáž.

Sluníčko dělalo divy, během jednoho dne snad všechno rozkvetlo.


.I Sára si užívala krásného slunného dne a vyhřívala si kosti na balkoně.


A teď to hlavní, roj čarodějnic, který se na svých košťatech usadil před naším domem.


Uznejte, že jsou jedna hezčí než druhá.


A tady už vytáhly hospodáře se slivovicí.


Děvčata sice vyhrožovala, že jsou to poslední čarodějnice, ale já tomu moc nevěřím. Za tu legraci, co si užijí trocha toho starání stojí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Čerstvě narozený mini méďa

Dnes jsem jen vařila rajskou s plněnýma paprikama a tak jsem si udělala čas na trochu větší projekt. Bez popisu, jen tak podle obrázku.  Ost...