středa 20. listopadu 2013

Je čas myslet na zimu

Dnes je opravdu tak škaredě, že by ani psa nevyhnal. Však ona ani Sára ven nechce. Je čas myslet na to, že začne padat sníh a ptáčci nebudou mít co do zobáčku. O zobání už je postaráno, slunečnice už je doma čtrnáct dnů. Tu mají sýkorky nejraději. A nejen sýkorky, ale i ostatní drobotina. I naše slepice si na slunečnici potrpí. Dostávají ji jako doplněk k ostatnímu krmení. Krmítka pro ptáčky letos dostala zabrat. Jedno uhnilo úplně a druhé vypadá, jako po těžkém fetu. Je nakloněné a drží se tak, tak. Jediné, které vytrvalo je keramické krmítko, ale to je pro tu hordu, která se k nám slétá, moc malé. Manžel už to uhnilé odnesl do kůlny a tak chci věřit tomu, že je zrenovuje včas a vrátí je tam, kam patří. Už dnes vyhrožovali meteorologové, že začne padat sníh i ve středních polohách, ale zatím je jen mlha, prší a je tma. Ideální počasí na depku. Jenže na mě si nějaká depka nepřijde. Já na ni mám mast. Vy víte jakou, no přece háček a přízi.

Tady velké krmítko uhnilo a zůstala jen modrá, kovová tyč.
Další krmítko v opilecké náladě. Ale i to se snad srovnáAby to nevypadalo, že je všechno jen pošmourné, tak na závěr, jediná kytka, která ještě kvete.


Nebuďte smutní, že je hnusně. Hlavně, že žijem.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Předvánoční tvoření.

Po podzimním setkání Ženského klubu v Kojetíně nepřestávám s tvořením. Tuto sobotu je u nás vánoční jarmark a tak jsem slíbila, že tam něco ...