čtvrtek 12. května 2016

Pankrác

Pankrác je téměř za námi a já s radostí konstatuji, že mrazík ráno nebyl a tak to na zahrádce vypadá utěšeně. Mám už venku všechno. Begóniemi počínaje, přes fuchsie až k muškátům. Doufám, že zmrzlíci si to odbyli už minulý týden, kdy mně pomrzlo vše, co mohlo a že i zbývající dva zmrzlí bratři budou milosrdní a žádnou škodu nenapáchají.. Zato Žofka by si své mohla odbýt, vody je třeba. Nachytaná dešťovka už je spotřebovaná a tak by mohlo zapršet, aby se doplnily zásoby a zahrádka by pookřála. Tuto skupinku tulipánů a narcisek jsem dostala od některé z vás. Myslím, že jsou od Květy, ale jistá si nejsem. Dostala jsem něco od Milušky, něco od Janky a Luďky, ale mám v tom pěkný chaos. Skleróza postupuje pomalu, ale jistě. Měla jsem si ke každému dárku dát jmenovku, ale obávám se, že ani to by nepomohlo, protože s tím by si hravě poradila Sára a věděla bych zase prd. Nicméně, ať už je mám odkohokoliv, moc za ně děkuji. Už jsem dala do velkých květináčů také kaly a hymenocallis. Zatím jsou venku jen špičky, tak ty snad nanamrznou, kdyby si některý zmrzlík zamanul zničit mně úplně všechno. S durmanem a fíkovníkem ještě počkám. Fíkovník jsem si koupila minulý rok a měla jsem na něm dva fíky. Zimu ve sklepě zdárně přežil a na plody to vypadá, tak se nechám překvapit. U nás asi nemá ty nejvhodnější podmínky pro zdárný vývoj, ale na balkoně má sluneční lázně, tak tam mu bude dobře.Sára moc ráda hospodaří na zahradě. Buď něco vyhrabe, nebo něco z domu odnese do zahrady a když má chuť, tak to někam zahrabe. Dnes to byl cedník, ale protože byl na zahrabání příliš velký, zůstal jen pohozený. Naštěstí na něj manžel narazil a přinesl ho domů. Je to s ní zábava.
Dnes chci ještě než začne pršet, osadit dva truhlíky surfíniemi. Přeji vám hezký víkend a prožijte ho podle svých představ.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Nová drůbež...

Dnes manžel přivezl šest nových kuřic Dominant pro obnovu chovu, kus za 183 Kč a 8 kačenek Mulard kus za 80 Kč. Přesné stáří kuřic neznám, a...