pátek 29. srpna 2008

Emancipovaná, nebo domácí puťka?

Ráda bych navázala na předchozí článek touto anketou. Dočetla jsem se nedávno, že stále více českých mužů upřednostňuje možnost, aby žena zůstala v domácnosti, starala se o děti a pečovala o manžela a domácnost. Manželovým úkolem by pak bylo, dokonale zabezpečit rodinu finančně. Jestli se dobře pamatuji, takto by si to představovalo asi 60% dotázaných mužů.Tolik statistický průzkum. A co na to vy ? Líbilo by se vám v podobně uspořádané rodině ?
Když to vezmu ze svého dnešního pohledu, tak já bych to asi vítala. Když si vzpomenu na tu honičku, kterou jsem měla při zaměstnání, aby domácnost vypadala, děti byly čisté a připravené do školy, už bych to nechtěla zažít. Často panovala nervozita, protože všechno se stihnout nedalo. A to jsem měla maminku, která mě hodně pomáhala. V dnešní době, domnívám se, by matka v domácnosti byla přínosem především ve výchově dětí. Bylo by na ně více času, nelítaly by po ulicích a myslím, že by nebylo ani tolik problémů, kolik se jich dnes mezi mládeží nachází. Dnešní žena v domácnosti už by nebyla tou ženou z první republiky. V bílé zástěrce a se stále čerstvě upečenou bábovkou na stole. Tam už se dnešní ženy určitě nevrátí. Myslím si, že i v domácnosti, mohou být ženy vzdělané, účastnit se veřejného života, ale s mírou takovou, aby dostály především své nejdůležitější roli, roli matky. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale proto je tady anketa a komentáře, aby jste se mohli vyjádřit. Nejen s názory žen, ale i s mužskými názory se počítá. Tak pište, jak to vidíte vy.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Nová drůbež...

Dnes manžel přivezl šest nových kuřic Dominant pro obnovu chovu, kus za 183 Kč a 8 kačenek Mulard kus za 80 Kč. Přesné stáří kuřic neznám, a...