pondělí 16. června 2014

Byl to on???

Já doufám, že ano. Musím vám to napsat ještě než odevzdám PC servismenovi. Včera nám jeden z místních nimrodů oznámil, že na louce nad námi odstřelil lišáka. Říkal to trochu zklamaně, protože chtěl střelit lišku. Já jsem zajásala, protože jsem se při studiu života lišek dočetla, že v době kdy má liška mláďata, stará se o zásobováni právě lišák. Stará liška opečovává a kojí ty malé zrzečky. Takže mláďatům chůva zůstává, jen se jim z lovu nevrátil zásobovač. S tím si stará liška nějak poradí. Bude muset . Snad nebude chodit na lov ve stopách sploditele liščat, to by nám moc nepomohlo. Už to nebude mít tak lehké, protože louka je posečená a tak nebude neviditelná jako byl lišák doposud. Odstřel se podařil až po vysečení louky. V té vysoké trávě je téměř neviditelný.
Teď už by měla s naší drůbeží co dělat, aby ji zmohla. Jsou to už pěkné kousky.





Husa dělá kačenkám bodyguarda.

Na závěr, pokud si o životě lišek chcete přečíst něco víc, čtěte tady. Odtud vím, že lišky nemají přirozeného predátora a tak jsou přemnoženy. Vzteklina, která je dřív kosila, je přeléčena a tak je povolen celoroční lov. Já jen doufám, že to byl ten náš lišák a že vám po návratu nebudu psát, že jsme opět bez kačen. Jsou sice lépe zabezpečeny, ale když je hlad, veškeré překážky jsou marné.
Na chvíli se s vámi loučím, ale snad se za týden vrátím a budu "rychlejší". Zatím budu mít víc času na focení a na ruční práce. Po návratu budu mít co dávat na blog. Přeji vám pěkný týden a budu se na vás opět těšit. Jitka

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...