pondělí 2. června 2014

Je mi do pláče...

Ani se mi nechce psát, co se dnes přihodilo. Liška si opět našla cestu do výběhu našich kačen. Tentokrát podhrabala dva ploty a odnesla si jednu kačenku a kvočnu, která seděla na vajíčkách. Další kačenka byla zardoušená a husa pokousaná a mrtvá . Ty už nedokázala odtáhnout. Dnes se tady stavoval kamarád - nimrod a když jsme mu to popisovali, bylo mu jasné, že jde o lišku s mladými, které učí lovit. Nejhorší na tom je, že opět přišla na oběd. Manžel přijel v jednu hodinu po poledni a možná ji vyplašil, takže dílo zkázy nedokončila tak, jak si představovala. Sára opět spala jako dudek a já jsem byla zaměstnána úklidem, takže liška měla k lovu klid. Od kamaráda jsme se dozvěděli, kde všude liška řádila a kolik drůbeže už lidem zmizelo. Pokud se ještě někdy do chovu pustíme, musí se ploty zabezpečit tak, aby se nic nemohlo podhrabat. To bude práce na prázdniny a budeme muset požádat mužskou část rodiny o pomoc. Sami už na to nestačíme.
Obrázek loupežníka jsem si vypůjčila na www.naturfoto.cz


Zvířátko je to krásné, ale proč nechytá myši a divoké králíky nebo zajíce? Je tak oprsklá, že si přijde klidně do dědiny, musí projít kolem dvou domů, aby se dostala zezadu k našemu plotu. U jedněch sousedů mají psa, u nás musí cítit Sáru a nic s ní nehne. Asi je to tak silné puzení, že ji nic nezabrání útočit na bezbrannou drůbež.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Změna v tvorbě

 Protože mám čerstvě zoperované oči, tak háčkování zatím není to, co by se dělalo nejlépe. A proto, že neumím jen tak lelkovat, využila jsem...