úterý 27. ledna 2009

Krabičky plechové a jiné

Pro krabičky jsem měla vždycky slabost. Nějaké se dochovaly ještě z časů dávno minulých.Tak třeba krabička, kterou jsem měla ráda už jako dítě. Asi proto, že byla pomalovaná veselými obrázky. Jenže si už nepamatuju, k čemu ji maminka měla a co v ní bylo původně. Já v ní mám žabky a kroužky na zavěšení záclon




Tahle krabička je dřevěná, dokonce uzamykatelná, takže zřejmě kazeta a pochází z Luhačovic. Je to vypáleno zevnitř na víku. Obě tyto krabičky mají určitě více než 100 let.
Dnes do ní ukládáme karty.






A tyto tři krabičky od čaje jsou už z dnešní doby.


Zato tahle krabička bude stará nejmíň 50 let.







O této krabičce můžu říct jen to, že je dřevěná, potažená režným plátnem a že toho má hodně za sebou. Bude hodně stará, možná víc než 100let. Mám v ní šití a i když už nevypadá nijak skvěle, je mi líto se s ní rozloučit.




Toto je opět krabička starší než 50 let. Obsahovala černé pastilky proti chrapotu a nachlazení. Krabička s obsahem stála 2.50Kčs.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Háčkované přívěsky

Za poslední dobu jsem přidala do sbírky několik nových přívěsků buď na klíče nebo aktovky. Pro děti, které se zúčastní běhu  se psy i bez ps...