pondělí 30. září 2013

I když nepíšu, nelenoším...

Podzimní snášení úrody ze zahrady mě uvádí k šílenství. Ktom toho, co se musí normálně, je toho nenormálního, co se taky musí, až nad hlavu. Kluci přijeli pomáhat s trháním hrušek. Bedna a koš je jich na zavaření, na křížalky a něco se taky sní. To mě čeká dnes a zítra.
Nemohla jsem se na to dívat, protože jsem čekala, že každou chvíli z toho žebříku někdo sletí. Tak jen krátce blik a pryč odtud.
Cukety se sklízejí bez žebříku, takže tam nebezpečí nehrozí. Úroda je vydatná a tak dnes jednu zpracuji k večeři. Podusím ji k masu, které zbylo od neděle a taky nadělám pár bramboráčků. Ale nejdříve dýně, která si na zpracování musí ještě počkat. Je na řadě hned po hruškách.

Je potřeba sklidit ještě hruško-jabka a hrušky z jiného stromu. Oba jsou to nízké stromky, tak to zvládneme sami.
V týdnu jsem uháčkovala bílou myšku, které se v nestřeženém okamžiku zmocnila Sára a myška dopadla, jak dopadla.

Tak jsem místo myšky uháčkovala květinového skřítka.Doufám, že se to nebude opakovat. To zamrzí, když ono to dá dost práce a pak si s tím Sára pohraje a je po parádě.Včera odpoledne došlo taky na pečení. Pro velký úspěch jsem pekla strouhaný tvarohový koláč a potom jeden pokus. Upekla jsem piškot, udělala krém, kterým jsem potřela piškot a pak formičkami vykrájela semifreda. Nakonec jsem je nazdobila.
A na závěr malé nakouknutí do nově otevřeného nekuřáckého salonku v kavárně našich dětí Caffe del Santo.
A to je pro dnešek všechno.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

4.Adventní neděle

Poslední adventní neděle byla ve znamení doznívající virózy. Nebyla to žádná velká hrůza, teplota se vyšplhala maximálně na 37,2°C, ale kaše...