úterý 7. listopadu 2006

Ještě k tomu česneku

Česnek vystupuje v mytologii, náboženství a kultuře mnoha národů. Například podle arabské legendy, když ďábel opouštěl rajskou zahradu, vyrostl česnek z jedné jeho stopy a cibule z druhé; mnoho zmínek o této vznešené rostlině je i v bibli. Česnek dostávali dělníci na stavbě pyramid, byl také nalezen v hrobě mladého faraona Tutanchamona. Římští dělníci a vojáci žvýkali česnek, vojáci hlavně před bitvou, zvláště když očekávali boj muže proti muži - žádný div, že se jim tak dařilo.Čínská mytologie věří, že česnek má moc odehnat Zlé oko, symbol neštěstí a zlého osudu. Slavný botanik Culpeper doporučoval k odstranění česnekového zápachu z úst žvýkání kmínu nebo zelených fazolí; moderní odpovědí na tento problém je vypít několik sklenic červeného vína nebo rozžvýkat petrželovou nať, mátu, tymián nebo celerové listy.
Z encyklopedie Koření
"Klinické studie se dost jasně shodují v tom, že v česneku je něco, co pomáhá zabraňovat srážení krve".-doktor Eric Block, Newyorská státní univerzita v Albany.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Změna v tvorbě

 Protože mám čerstvě zoperované oči, tak háčkování zatím není to, co by se dělalo nejlépe. A proto, že neumím jen tak lelkovat, využila jsem...