sobota 11. listopadu 2006

O moudrosti starých rostlin

Při sklizni v živoucí zahradě byste někdy měli nechat na záhonech některé staré rostliny až do jara. Třeba starou kedlubnu, kterou nepotřebujete. Tyto staré rostliny jako živé bytosti nasbíraly u vás mnoho zkušeností o půdě nebo povětrnostních vlivech, o světě kolem sebe, o různých škůdcích nebo záření v okolí. Všechny tyto informace přecházejí podivuhodným způsobem do země a následně působí na správný růst v příštím roce, dokonce i v tom případě, když vyrostly z koupeného semene, a ne přímo z rostliny, která by jim tyto informace mohla předat. Nechte na záhonech staré rostliny a plevel tak dlouho, dokud své zkušenosti nepředají. Rostlina vám řekne sama, až bude čas. Nechte její poznatky přejít do půdy.
Příroda žije v souvislostech, má svá tajemství, která my neodhalíme ani za celá staletí, pokud se budeme jen ptát. Spoléháme na to,že se budete těšit z poznání těchto tajemství, i když ani my neznáme odpověď na otázku:,,Proč?" Je to nádherné dobrodružství.
Z knihy Lunární zahrada

Žádné komentáře:

Okomentovat

Milí hosté,
jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.

Cuketa do mrazáku

Na tuto úpravu se hodí mladé cukety bez zralých jader, které nemusíte loupat. Cuketu nakrájejte na kolečka, mírně posolte a  nechte na cední...